Przedszkole Miejskie nr 112 w Łodzi

O przedszkolu

Jesteśmy placówką publiczną usytuowaną na osiedlu Karolew, przy ul.Wileńskiej 20a. Posiadamy duży ogród, w którym oprócz zabaw prowadzone są zajęcia dydaktyczne.

Placówka jest czynna 11 godzin, od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-17.00. Posiadamy 5 wyposażonych sal dydaktycznych przystosowanych do potrzeb dzieci. Nasze metody pracy dostosowujemy do możliwości rozwojowych naszych wychowanków. Inspirujemy się pedagogiką planu daltońskiego, teorią inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, metodą pedagogiki zabawy (Klanza).
Przedszkole posiada salę do zabaw ruchowych wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń. Dysponujemy własną kuchnią, która uwzględnia potrzeby żywieniowe naszych dzieci. Nasi podopieczni mogą korzystać z całodziennego wyżywienia: śniadanie, drugie śniadanie i obiad.

Misją przedszkola jest zapewnienie dzieciom :
-wszechstronnego rozwoju
-bezpiecznych warunków do nauki i zabawy
-wspieranie dzieci o szczególnych uzdolnieniach i zainteresowaniach
-przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem angielskim
-zapobieganie deficytom rozwojowym
-propagowanie idei wychowania zdrowotnego
-kształtowanie samodzielności dziecka w każdym obszarze jego rozwoju.